Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.

Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

Dzięki gościnności zaprzyjaźnionej z nami Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej nasi uczniowie mogli być uczestnikami spotkań z najbardziej popularnymi obecnie pisarzami dla dzieci i młodzieży.

11 października klasa czwarta miała okazję zadać ogromną ilość pytań panu Grzegorzowi Kasdepke, którego twórczość uczniowie doskonale znają z podręcznika do języka polskiego.

Natomiast nieco wcześniej klasa 7 uczestniczyła w spotkaniu z Joanną Jagiełło, autorką znanych, zwłaszcza dziewczynom, powieści młodzieżowych.

Autorzy podpisywali swoje książki, chętnie też rozmawiali z uczniami, którzy chcieli zamienić kilka słów z artystami także po zakończeniu oficjalnej części. Cieszy fakt, iż uczniowie znając już autorów, sięgnęli także po ich kolejne tytuły.

Ewelina Kusiak

Galeria

Prosimy o pomoc dla Pani Agnieszki Derylak, która pracowała w naszej szkole jako psycholog.

Teraz pilnie potrzebuje naszej pomocy i wsparcia, ponieważ zmaga się z chłoniakiem DLBCL (postać białaczkowa). Ostatnią szansą jest dla niej terapia CAR-T-cells, która przekracza możliwości finansowe rodziny, ale wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc ocalić życie Pani Agnieszki.
Zbiórkę można wesprzeć na stronie www.siepomaga.pl/walka-agi